Jak szkolić z bhp i zarobić? - z bhp

Obsługa bhp

BHP w przepisach prawnych

W każdym przedsiębiorstwie zarówno pracownik, jak i pracodawca muszą odpowiednio spełniać swoje obowiązki względem siebie. Wszelkie przepisy dotyczące pracy i obowiązków pracowników oraz pracodawców są zawarte w tak zwanym Kodeksie pracy. Jednymi

Jak szkolić z bhp i zarobić? - z bhp Obsługa bhp
z przepisów zawartych w kodeksie są te, które dotyczą bezpieczeństwa i higieny pracy. Przepisy BHP muszą być odpowiednio wprowadzone i zachowane w miejscach pracy, co należy do obowiązków pracodawcy. Firmy działające w branży BHP oferują takie usługi, jak outsourcing BHP oraz audyt BHP, z których często korzystają pracodawcy. Audyt BHP jest usługą, która pozwala na zweryfikowanie czy warunki panujące w sprawdzanej firmie spełniają określone w przepisach wymagania z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Zaś outsourcing BHP jest usługą polegającą na przejęciu wszelkich spraw związanych z BHP przez odpowiednią firmę działającą w tej branży. Specjaliści zatrudniani przez firmy BHP posiadają szeroką wiedzę na temat obowiązujących przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy.


Szkolenia BHP w placówkach szkolnych

Zapewnienie odpowiedniego szkolenia BHP jest obowiązkiem pracodawcy i dotyczy to zarówno firm, przedsiębiorstw, zakładów pracy, jak i placówek oświatowych. Firmy działające w branży BHP posiadają różne rodzaje szkoleń dopasowane do określonych warunków panujących w pracy. Nauczyciele oraz inni pracownicy placówek szkolnych mają obowiązek odbycia szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenia BHP dla pracowników administracyjno-biurowych są przeznaczone także dla pracowników szkół oraz innych placówek oświaty. Szkolenia BHP mogą być przeprowadzane w formie seminarium połączonym z samokształceniem lub też w formie kursu online. Kursy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oferowane przez firmy BHP są prowadzone przez doświadczonych specjalistów, którzy w interesujący i dostępny sposób dzielą się swoją wiedzą. Kursy BHP dla nauczycieli i pracowników oświaty są istotne, ponieważ pozwalają na zachowanie bezpiecznych warunków pracy, minimalizując tym samym ryzyko wypadków w szkołach oraz innych placówkach.


Szkolenia BHP dla osób na stanowiskach kierowniczych

Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zatrudnionym pracownikom, jednak sam pracodawca musi również odbyć odpowiednie szkolenie. Firmy zajmujące się świadczeniem usług z zakresu BHP prowadzą różnego rodzaju szkolenia i kursy BHP dostosowane do potrzeb uczestników. Jednymi z prowadzonych szkoleń są te przeznaczone dla pracodawców oraz osób kierujących pracownikami. Szkolenia BHP dla pracodawców oraz kierowników posiadają odpowiednio dopasowany program szkoleniowy, zawierający przydatne pracodawcom treści i informacje. Czas trwania takiego kursu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy trwa około szesnastu godzin i jest prowadzony w formie spotkań seminaryjnych połączonych z samokształceniem. Osoby prowadzące szkolenie BHP posiadają odpowiednie wykształcenie i wiedzę, dzięki czemu są w stanie przekazać istotne informacje w sposób przejrzysty i ciekawy. Po odbyciu kursu BHP i zdaniu egzaminu, pracodawcy otrzymują specjalne zaświadczenie o ukończonym szkoleniu.


Sposób prowadzenia szkoleń BHP

Firmy z branży BHP przeprowadzają różnego rodzaju szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy przeznaczone zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Szkolenia BHP są prowadzone przez wykształconych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy przekazują wiedzę w sposób interesujący dla słuchaczy. W zależności od uczestników, szkolenia BHP mogą się nieco różnić treścią i zawartym materiałem, jednak sam sposób ich prowadzenia jest podobny. Szkolenia BHP najczęściej odbywają się w formie spotkań seminaryjnych, w których biorą udział uczestnicy danego kursu. W zależności od wybranego szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, może ono zawierać większą lub mniejszą ilość spotkań. Szkolenia BHP są także połączone z samokształceniem zapewniając uczestnikom odpowiednie materiały do nauki. Pod koniec kursu z bezpieczeństwa i higieny pracy organizatorzy przeprowadzają egzamin z przedstawianego materiału. Po zdaniu egzaminu, uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu danego szkolenia BHP.